BÝVOVÁNÍ V ČESKÉ REPUBLICE JE NEJLEPŠÍ FACE EVROPY

Cena domů v České republice je vysoká. Záznam z roku 2008 byl přerušený a jeho náklady budou i nadále růst, varují realitní kanceláře.

Život ve velkých českých městech se stal velmi obtížným.Cena nemovitostí se zvedla až do té míry, že se jedná o největší nárůst na kontinentu.

Zatímco ekonomové tvrdí, že náklady na nemovitosti roste kvůli nízkým úrokům z hypoték.

Foto: CC0 / Pixabay

Odborníci trhu připisují problém nedostatku bydlení, jak vysvětlil iRozhlas Milan Roček z portálu věnované monitorování cen domů a bytů.

„Skutečnost, že nejsou postavena, nebo staví několik domů, je tažena od let 1990-1995. Zdá se, že jsme zapomněli, že demograficky se naše země rozvíjí „.

Znalec naznačuje, že nárůst délky života způsobuje, že Češi později a později opustí své domovy svým dětem. Mnohokrát, když musí vyřešit, kde žít se svou vlastní rodinou.

Trh je ovlivněn také malými rodinami, říká Roček.

„Dnes rodiny jsou menší. 68% obyvatel Prahy jsou páry bez dětí nebo jednotlivců. To vytváří velký tlak na trhu. “

Tato skutečnost způsobuje větší poptávku po bytech a bytech. Ve městech, jako je Praha a Brno, je vše mnohem komplikovanější, protože mnoho lidí se pohybuje hledáním práce a jiní zde zůstávají po skončení vysokoškolského studia.

Pokud jde o budoucí situaci, situace vyvolává optimismus, podle portálu iRozhlas Jan Frait, ředitel odboru finanční stability národní banky.

„Cena nemovitostí zlomila rekord roku 2008, který byl již velmi vysoký. Ceny se budou tento rok i nadále zvyšovat a pak dojde k poměrně malému poklesu.

Investoři tvrdí, že v zemi platí přísná pravidla pro výstavbu bytů. Před zahájením výstavby bytového komplexu to trvá pět až sedm let, a to je jeden z důvodů, proč rychleji nereagují na poptávku a ceny budou i nadále narůstat.

Mnoho lidí se rozhoduje bydlet ve městech a menších městech u hlavního města, kde domy jsou levnější, i když to znamená investovat spoustu času do každodenního dojíždění. Je to trend, který se objevil před mnoha lety v zemích západní Evropy.