Současná situace na trhu s nemovitostmi v Evropě

Trh s nemovitostmi v Evropě stále rostl as záviděníhodnou dynamikou. Velké střediska jako Madrid a Barcelona se historicky považují za nejatraktivnější pro investory. Studie o trendech v oblasti nemovitostí Evropy 2017, provádí PwC a Urban Land Institute, hlásí, že Evropa zůstává i nadále jedním z nejatraktivnějších možností pro investory, ale geopolitická nejistota ovlivňuje tento trh, která byla vždy tak aktivní a úspěšné.

Investice v Evropě týkající se prodeje bytů a koupě domů, stejně jako prodávat místní, je mírný, je stabilní na trhu, ale není to totéž v minulých letech (všichni víme, o účincích, které má krize …). Zpráva ukazuje, že očekávání o ziskovosti sektoru jsou stabilní. K tomu dochází proto, že i když evropské hospodářství nenabízí jistotu, kterou hledají investoři, evropský trh s nemovitostmi zůstává atraktivní kvůli vztahu mezi rizikem a ziskovostí.

Je snadné kupovat a prodávat domy?

Dalším bodem, který dělá investoři věří, že sektor je vnímán, že geopolitické dopady způsobené Brexit (výstup UK EU) ovlivní pouze země, jako je Francie, Německo, Nizozemí a na britském trhu, poskytnutí jistoty investorům k sázkám v ostatních zemích Evropské unie. Proto je možné věřit v oživení odvětví v krátké době.

Zdá se, že oživení odvětví nemovitostí je rychlejší, než se očekávalo. Naše země ukazuje růst investic. V roce 2017 v prezentaci NMONEX 17 v Madridu bylo oznámeno, že růst HDP překročí 2,7% a překročí oficiální prognózu. To je povzbudivý fakt pro Španělsko jako země s velkým významem v Evropě. Obnova Španělska na trhu s nemovitostmi je již úspěchem a skutečností. Duch oživení je nejen nákazlivý pro Španělsko, ale pro celou Evropu. To lze vnímat vysokou poptávkou, rostoucími cenami v daném odvětví a dobrými nabídnutými podmínkami, jako jsou půjčky a pobídky, které motivují kupce ještě víc. Trhy jako Slovensko, Estonsko Malta, Portugalsko, Řecko a Skotsko zaznamenávají růst odvětví.

Zaměstnanost vytvořená růstem nemovitostí

S oživením trhu s nemovitostmi je důsledkem nárůstu nabídky pracovních míst pro pozice v odvětví. Hlavně na trhu stavebních staveb je zaměstnáno velké množství pracovníků, aby zvedli tento rostoucí trh. Pracovníci, zedníci, elektrikáři, tesaři … zase oni plní své úkoly a (před krizí, možná ne v počtu let, ale ještě stále) zvyšují statistiku zaměstnanců po celé Evropě rostoucí transakce v oblasti nemovitostí a banky mají více klientů a národní a mezinárodní investory.

Motivuje růst takového důležitého sektoru pro ekonomiku, schopného vytvářet tolik pracovních míst a podporovat trh kupujících, kteří mají zájem investovat v Evropě. To je dobrý začátek evropské hospodářské obnovy!