Výhody a nevýhody nákupu domu

Nákup domu je vždy jedním z nejdůležitějších rozhodnutí v životě člověka. Dnes se toto rozhodnutí stalo více než kdy jindy v celém dilematu s mnoha proměnnými pro a proti. Zatímco trh s nemovitostmi ukazuje především to, že podniknou tento krok, ekonomická a pracovní situace omezuje potenciální poptávku a zpochybňuje to, že nákup domů je v tuto chvíli dobrou volbou. Maximální osobní situace každého kupujícího a jeho potřeby musí vždy převládat, protože pokud budeme klást výhody a nevýhody vystavené na obou stranách rovnováhy, rovnováha je absolutní.

Výhody koupě domu

 • Dobré ceny: Důležitá úprava cen, která přesahuje 30% průměru a dosahuje v některých enklávách 60%, představuje pro všechny odborníky velký důvod koupit. „Existuje mnoho domů k prodeji pod tržními náklady,“ upozorňuje Julio Gil. José García-Montalvo, že „výrazně nižší ceny“ se také snížila investiční riziko. A varuje, že „očekávání rostoucí poptávky bolí, měli byste si pospíšit se rozhodnout.“

 • Velmi široká nabídka: Velkou přehlídku domů na prodej je dalším faktorem, který je třeba vzít v úvahu. „Kupující si dnes může vybrat dům podle svého výběru, existují všechny druhy nemovitostí k prodeji ve všech oblastech as nejrůznějšími a cenově dostupnými sazbami,“ říká Gil. „To je velká výhoda okamžiku, když najde něco, co vyhovuje tomu, co hledáte, je velmi snadné,“ říká García-Montalvo.

 • Změna ekonomického cyklu: Očekávaná změna ekonomického trendu, který bránit někteří analytici jako Miguel Cordoba (dále jen „ekonomika již svého dna“) by vedlo k větší důvěře a nepochybně vliv vyzval nákupu. „Cyklus se otočil a získat je dnes domovem dělá v nejnižším bodě cen krize, které by byly postaveny na místě maximálního zhodnocení,“ říká José Luis Ruiz Bartolome.

 • Výkon vyjednávání: Kupující má stále na špičce jednání, což mu umožňuje získat slevy. Ale tento trik začíná zmizet s pocity, že ceny mají dno. Gil a Ruiz Bartolomé vyzývají k tomu, aby využily této vyjednávací síly. „Návrat úvěru přinese více zákazníků a větší konkurenci, aby uspokojili nabídku, která v jednání vyhraje vedoucí hlas“, varuje Ruiz Bartolomé.

 • Více kreditů a dostupnější: Zdá se, že banka chce znovu otevřít úvěrový kohout, podle nejnovějších obchodních a reklamních kampaní. „V posledních měsících se začala pohybovat něco na hypotečním trhu. Je jednodušší podepsat hypotéku, a to je třeba využít,“ radí García-Montalvo. Stejný dojem má Córdoba: „Postoj bank změnila investice do pokladničních poukázek nebo Státní dluhopisy již není dobrý obchod pro ně a je třeba se vrátit na úvěry a hypotéky.“. Co se týče rozdílů, García-Montalvo se domnívá, že jsou již na správném místě – mohou být nižší než 2% -. A reaguje na ty, kteří si myslí, že jsou stále vysoké: „Minimum boomu se nevrátí a ty, které jsou nyní uváděny na trh, reagují na normalizovanou situaci.“ Gonzalo Bernardos sdílí tuto pozici: „Bude velmi těžké znovu vidět ty druhy tak nízké, které jsme viděli, protože banky nebudou znovu barbaritovat.“

 • Ziskovost prostřednictvím pronájmu: Ziskovost bydlení prostřednictvím pronájmu přitahuje kupující investorům po celé měsíce. Podle španělské banky nabízí tento podnik hrubý roční zisk ve výši 4,7% a růst. „Existuje mnoho bytů, které půjčují mnohem atraktivnější než finanční majetek,“ říká Gil.

Nevýhody nákupu domu

 • Nestabilita práce: Strach ze ztráty práce ztělesňuje velkou překážku při získávání bydlení. I když zničení práce zřejmě skončilo, málo lidí má plnou jistotu, že nemohou přijít o práci. K této nestabilní situaci musí být přidáno, jak uvedl Julio Gil, „nízké platy a nejistota zaměstnání, která se odráží v dočasných smlouvách“. „Bezpochyby to neznamená, daleko od toho, koupit si dům,“ říká. Miguel Córdoba se zaměřuje na to, co by mělo být zdravé zaměření poptávky, mladí lidé: „Tito žadatelé buď nemají práci nebo mají velmi špatně placenou práci“.

 • Ekonomická nejistota: „Španělsko je v naprosté krizi, uprchlý deficitu, stoupající nezaměstnanosti, zvýšení fixních nákladů (zásoby, doprava, energie, atd.) A klesající mzdy“ říká José Luis Ruiz Bartolome. „Dokonce i když je pravda, že nastala změna v cyklu, proč to riskovat? Není lepší počkat na to, aby se vše konsolidovalo?“ Zeptá se. Córdoba se domnívá, že situace v zemi může vypadnout dolů, „ale pokud vše zůstane stejné v příštích letech, je možné, že dosáhne bodu bez návratu.“ „Pokud nemusíte kupovat, možná stojí za to pár let, než se podíváme, co se stane,“ radil.

 • Možnost dalších slev: „Víra, že ceny nemovitostí i nadále klesat,“ říká Gonzalo Bernardos, je jedním ze základních faktorů, které táhne zpět efektivní poptávku a práce, jejichž cílem je koupit minimální cenu. „Obecně se úprava nedokončila,“ předpovídá Gil. José García-Montalvo dělá stejnou předpověď: „Ceny klesly hodně, ale mohly jít dolů více, ale nová rovnováha dosud nebyla dosažena.“

 • Financování tváří: I když se někteří odborníci domnívají, že náklady na hypotéky jsou již normální, existují ti, kteří si myslí, že je nadále velmi vysoká. „Tyto zájmy jsou velmi vysoké a hypotéky s rozšířením 3,5%, půl procentního vydané INE, může způsobit problémy v budoucnu, kdy se sazby EURIBOR vrátí do normálu, když se vrátí,“ varuje Gil.

 • Vyšší daňová sazba: Daňová reforma, kterou nedávno navrhla moudrá místa na stole, více připisuje držení domu. Ačkoli vláda již některé vyloučila, možnost uplatnění daňového zatížení není prospěch vlastnictví. „Je možné, že koupě domu nebude v příštích letech fiskálně zajímavá,“ dodává Córdoba. „Pokud se budou bláznivé návrhy shromáždit, budou pouze daně vyšší než nájemné,“ říká Gil.

 • Velmi atraktivní nájemné: Vznik nájemného, ​​s cenově dostupnými nájemnými cenami a obrovskou nabídkou, z čeho vybíráte, si vybírá daň na nápad na nákup. „V současné době je leasing vhodnou alternativou k nákupu, zejména pro mladé lidi, kteří mohou zlepšit zaměstnání s geografickou mobilitou,“ říká Córdoba.

 • Vzácné přecenění: Podle García-Montalva „Španělé, kteří si koupí dům, i když chce žít, přemýšlejte o investiční složce“. Dnes, podle tohoto analytika, „tato složka musí být v karanténě.“ A proto je to méně podnětné nákupy. Ačkoli vše naznačuje, že velká úprava již byla provedena, přecenění krátké cihly by bylo vzácné.